Pregršt medalja s 1. međunarodnog ''Turnira prijateljstva''

Proteklog vikenda održan je 1. međunarodni ''Turnir prijateljstva'' u organiziaciji HK ''Metalac'' iz Zagreba. Turnir se održao u prepunoj Gradskoj dvorani Velika Gorica. Organizator je odradio odličan posao, okupivši preko 500 mladih hrvača i hrvačica iz 29 klubova iz zemlje i inozemstva (Bosna i Hercegovina, Češka, Italija, Mađarska, Slovenija i Srbija). Na ovom natjecanju borbe su se odvijale u sva tri stila, te osam uzrasta (grčko rimski: mlađi dječaci, stariji dječaci, kadeti; slobodni stil: dječaci početnici; slobodni stil za žene: djevojčice početnice, mlađe djevojčice, starije djevojčice, kadetkinje).

5 zlatnih, 2 srebrna i 5 brončanih odličja za hrvače i hrvačice Podravke

DJEČACI POČETNICI (slobodni način) - 166 natjecatelja, 26 klubova,12 kategorija - HK ''Podravka'' je nastupio s 9 natjecatelja

U kategoriji do 28 kilograma Patrik Raknić osvojio je odlično 3. mjesto. Patrik je ostvario pobjede protiv predstavnika Pika, Szigetvara i Slatine te nažalost izgubio u polufinalu od predstavnika Klinča Sela. Time je Patriku preostala još jedna borba, borba za brončanu medalju, u kojoj je bio bolji od predstavnika Sesvetskog Kraljevca. U kategoriji do 33 kilograma, nastupili smo s četiri natjecatelja. Nauspješniji od njih bio je Fran Jakupanec koji je pobjedama protiv predstavnika Sesveta, Like i Slatine stigao u finale gdje je tijesno izgubio od predstavnika češkog Krnova te si time osigurao 2. mjesto. U istoj kategoriji, Valent Delimar je ostvario jednu pobjedu protiv predstavnika Gavrilovića te poraz od predstavnika Krnova i time ostao bez plasmana. Bez plasmana su ostali također i Ivan Deković i Luka Matiša koji su izgubili od istog predstavnika Slatine. U sljedećoj težinskoj kategoriji, kategorija do 36 kilograma, Josip Benko je ostvario jednu pobjedu i jedan poraz te također ostao bez nekog zapaženijeg rezultata. U kategoriji do 40 kilograma nastupili smo s dva natjecatelja. Juraj Zlatar započeo je s jednom pobjedom ali je već u sljedećem kolu zaustavljen od predstavnika Sesvetskog Kraljevca koji je na sreću stigao u finale, te time omogućio Juraju daljnje borbe za medalju. U repasažnim borbama Juraj je bio bolji od predstavnika Picoka i Zagreba te tako osvojio 3. mjesto, odnosno brončano odličje. Njegov klupski kolega, Filip Zadravec je u istoj kategoriji ostao bez plasmana uz jedan poraz protiv predstavnika Sesveta. Zadnji naš predstavnik u početnicima bio je Stjepan Delimar u kategoriji do 44 kilograma koji je ostao bez plasmana uz jedan poraz od predstavnika Szigetvara. HK ''Podravka'' je u konačnici završio na 14. mjestu.

MLAĐI DJEČACI (grčko-rimski način) - 25 klubova, 166 natjecatelja, 11 kategorija - HK ''Podravka'' je nastupio s 5 natjecatelja

Za odličan početak ovog uzrasta pobrinuo se Filip Verčević. Filip je ponovno briljirao i ostvario pet uvjerljivih pobjeda protiv predstavnika Slatine, Zagreba, Like, Bosne i Metalca. Ovime je Filip samo potvrdio nedavno osvojen naslov prvaka Hrvatske. Težinska kategorija do 44 kilograma donijela nam je još jedno odličje, no ovog puta brončanog sjaja. Za to se pobrinu naš Alen Nogić koji je ostvario pobjede protiv predstavnika Lokomotive, Metalca te poraz protiv predstavnika Bistre. S obzirom da je predstavnik Bistre ušao u finale, Alen je dobio priliku boriti se kroz repasaž, gdje je bio bolji od predstavnika Metalca i Vindije, ćime si je osigurao jako dobro 3. mjesto. Sebastijan Fabuš je uz jedan poraz od predstavnika Inasa ostao bez plasmana u kategoriji do 59 kilograma, isto kao i Stjepan Šimunič koji je u kategoriji do 65 kilograma uz ostvario pobjedu protiv predstavnika Pika i poraz od predstavnika Sesvetskog Kraljevca. Naš posljednji natjecatelj u ovom uzrastu bio je Luka Erak u kategoriji do 75 kilograma, koji je svladao predstavnika Pika i Metalca te izgubio u polufinalnom meču od predstavnika Sesveta. Ovime je Luki preostala još jedna borba, borba za 3. mjesto u kojoj je bio bolji od predstavnika Metalca. S pet natjecatelja u ovom uzrastu, HK ''Podravka'' zauzeo je odlično 5. mjesto.

STARIJI DJEČACI (grčko-rimski način) - 22 kluba, 92 natjecatelja, 11 kategorija - HK ''Podravka'' je nastupio s 4 natjecatelja

Ulazak u drugi uzrast na najbolji mogući način uveo nas je još jedan Filip. Ovog puta radilo se o Filipu Piceru, koji je u kategoriji 38 kilograma uz dvije uvjerljive pobjede protiv predstavnika Slatine i Sesvetskog Kraljevca osvojio 1. mjesto. Jedno jako ugodno iznenađenje priredio nam je naš novopečeni član Matija Kolesar koji je u kategoriji do 42 kilograma uz pobjede protiv dva predstavnika Metalca i jednog predstavnika Picoka došao do svojeg prvog zlatnog odličja. Manje uspješan bio je Domagoj Džanko u kategoriji do 53 kilograma, koji je uz pobjede protiv predstavnika Like i Famia te poraza od predstavnika Sesveta osvojio 7. mjesto. Naš posljednji natjecatelj u ovom uzrastu, Dario Svalina, ostao je bez plasmana u kategoriji do 59 kilograma uz jedan poraz od predstavnika Metalca. Sa samo četiri natjecatelja u ovom uzrastu, ponovno smo se smjestili na solidno 5. mjesto.

KADETI (grčko-rimskim način) - 19 klubova, 41 natjecatelj, 8 kategorija

U ovom uzrastu imali smo samo jednog predstavnika, Stefana Ostojića, koji je u kategoriji do 50 kilograma došao do zlatnog odličja, odnosno 1. mjesta pobjedama protiv predstavnika Sesvetskog Kraljevca i TJ Sokola iz Hedonina (CZE). Iako smo imali samo jednog predstavnika, uspjeli zasjesti na ekipno 7. mjesto.

DJEVOJČICE POČETNICE sl - 11 klubova, 27 natjecateljica, 8 kategorija

U uzrastu djevojčica početnica nastupili smo samo s jednom natjecateljicom, Petrom Deković, koja je u kategoriji do 28 kilograma ostvarila pobjede protiv predstavnice Picoka i Famia te poraz protiv predstavnice Szigetvara. Ovim omjerom pobjeda/poraz Petra si je osigurala odlično 3. mjesto, a nama kao ekipi 8. mjesto

MLAĐE DJEVOJČICE sl - 9 klubova, 22 natjecateljice, 5 kategorija

Uzrast mlađe djevojčice obilježila je naša Erin Begović, nastupom u kategoriji do 44 kilograma. Erin je u svojoj kategoriji svladala dvije predstavnice Metalca i jednu predstavnicu Picoka, te je uslijedila finalna borba u kojoj ju je čekala predstavnica češkog Krnova. Erin je nažalost tijesno izgubila te se tako morala zadovoljit srebrnom medaljom, odnosno 2. mjestom. U ovom uzrastu uspjeli smo se ugurati na ekipno 7. mjesto.

STARIJE DJEVOJČICE sl - 8 klubova, 13 natjecatelja, 3 kategorije - 3. mjesto (mi i FAMI)

Naša posljednja i najstarija natjecateljica, Valentina Belušić, nastupila je u kategoriji do 57 kilograma. Valentina je ponovno briljirala i uz uvjerljive pobjede protiv predstanica Vindije, Szigetvara i Picoka osvojila je zlatno odličje, odnosno 1. mjesto. Ovim rezultatom Valentina je također osigurala i 3. mjesto u ukupnom ekipnom poretku ovog uzrasta.