Juniorsko prvenstvo Hrvatske, Frankol prvak Hrvatske, Fodor srebrni, Horvat, Ostoić i Špernjak brončani

U organizaciji hrvačkog kluba Vindija, danas je u Varaždinu, dvorani Graberje održano Prvenstvo Hrvatske za juniore u hrvanju grčko-rimskim načinom.

Ekipu Podravke činilo je pet hrvača, juniora koju je vodio trener Miroslav Mihalec. Svih pet hrvača kući se vratilo sa odličjima, a ekipno Podravka se u konkurenciji 12 klubova svrstala na odlično treće mjesto. Prvi su bili hrvači iz Sesveta, a drugi hrvači varaždinske Vindije. Danas najsupješniji «podravkaš» bio je Fiip Frankol koji je s četiri vrlo uvjerljive pobjede u kategoriji do 60 kilograma postao juniorski prvak Hrvatske. U istoj težinskoj kategoriji nastupio je i Stefan Ostoić koji je osvojio treće mjesto. Alen Fodor bio je drugi u kategoriji do 66 kilograma. Iako je bodovno bio nadmočan tijekom cijele finalne borbe, nedostatak koncetracije u zadnjim sekundama borbe koštalo ga je prvog mjesta. Nikola Horvat u toj istoj kategoriji osvojio je treće mjesto. U najtežoj težinskoj kategoriji, kategoriji do 120 kilograma Ivan Špernjak osvojio je također treće mjesto.

Last modification: Sat 19 Mar 2016