Mađarska «Dorog Grand Prix», Međunarodni FILA kadetski turnir: Filip Vusić osvojio treće mjesto!

Članovi hrvačkog kluba Podravka, Filip Frankol i Filip Vusić u sklopu kadetske reprezentacije Hrvatske protekloga vikenda nastupili su u Mađarskoj na izuzetno jakom FILA Međunarodnom kadetskom turniru «Dorog Grand PRIX». U konkurenciji 16 zemalja, Hrvatska kadetska reprezentacija predstavila se sa sedam hrvača, a kući se vratila sa dvije brončane medalje. Jedu od tih osvojio je član Podravke, Filip Vusić nastupom u kategoriji do 50 kilograma.

Natjecanje je započeo pobjedom u 1/8 finala protiv reprezentativca Rumunjske, Bulgar M. na bodove u dvije runde (1:0, 4:1). Drugu borbu, borbu ¼ finala Vusić je također dobio na bodove u dvije runde rezultatom (1:0, 6:0) protiv reprezentativca Ukrajine, Basarab Vitaliya. Polufinalnu borbu na bodove rezultatom (1:2, 0:5) izgubio je od predstavnike iz Bugarske, Ivana N. Borba za treće mjesto u kategoriji s Poljakom, Tokarski Damianom bila je izuzetno napeta. Odvijala se u tri runde, prvu rundu dobio je Vusić, uvjerljivo 5:0, druga je bila izjednačena 5:5, ali zbog zadnje postignutog boda Tokarski je izjednačio. Treća runda i konačna pobjeda pripala je Vusiću na bodove 6:2. Ovo je izuzetno velik rezultat, rezultat ostvaren u doista jakoj međunarodnoj konkurenciji pa se u klubu iskreno nadaju da je ovo tek početak velikih rezultatskih ostvarenja Filipa Vusića. Napomenimo i ovdje da je upravo Filip Vusić s pravom od ove godine svrstan u razvojni program potpore športašima mlađih dobnih kategorija kojeg vodi i financijski potpomaže HOO. Tako će Vusić tijekom ove kalendarske godine koristiti financijska sredstva iz Programa, prvenstveno za pripreme i natjecanja. Ovakova financijska injekcija zasigurno će jednim djelom i olakšati put do ostvarenja velikih rezultata.
Dugi predstavnik Podravke u reprezentaciji Filip Frankol nažalost u kategoriji je do 42 kilograma ostao bez plasmana. Izgubio je u prvoj fazi natjecanja od reprezentativca iz Mađarske, Horvatha Csabe, a kako isti nije uspio ući u finale, Frankolu je time bilo i onemogućeno da do plasmana dođe kroz repasaž borbe. Drugu medalju za Hrvatsku, brončanog sjaja osvojio je Mario Stjepić u kategoriji do 46 kilograma, a od ostalih rezultata plasman, odnosno peto mjesto osvojio je još i Filip Šačić nastupom u kategoriji do 63 kilograma.

Last modification: Sat 14 Nov 2015