Alen Fodor osmi na Prvenstvu Europe za kadete!

Hrvatska kadetska reprezentacija proteklog vikenda nastupila je na Prvenstvu Europe za kadete koje se održalo u Samokovu (BUL) od 06. do 11.05. 2014.

Kao što smo prethodno i najavili na ovom natjecanju nastupili su sljedeći reprezentativci:

- David Borecki iz Sesvetskog Kraljevca u kategoriji do 50kg,

- Filip Vusić iz Podravke u kategoriji do 54 kg,

- Alen Fodor iz Podravke u kategoriji do 58 kg,

- Nenad Jotanović iz Zagreba u kategoriji do 63 kg,

- Antonio Kamenjašević iz Metalca u kategoriji 69 kg,

- Tomislav Majić iz Sesveta u kategoriji do 76 kg,

- Stipo Kopljar iz Sesvetskog Kraljevca u kategoriji do 85 kg.

Na natjecanje su se odazvale 32 zemlje s ukupno 519 natjecateljica i natjecatelja, od čega su bile 132 natjecateljice u slobodnom stilu za žene, 177 natjecatelja u slobodnom stilu za muškarce te 210 natjecatelja u standardno najbrojnijem grčko-rimskom stilu. Natjecanje je sudilo 48 sudaca među koje se i uvrstio naš međunarodni sudac Saša Petak iz Siska.

Na ovom natjecanju hrvače je vodio trener kadetske reprezentacije Dinko Kremić.

Dan 1.

Prvog dana (subota, 10.05.) natjecanja za grčko-rimski stil reprezentacija Hrvatske izašla je na strunjaču sa četiri natjecatelja.

Prvi od njih je bio David Borecki u kategoriji do 50 kilograma koji se našao nasuprot Ukrajinca Grushyna od kojeg je izgubio. S obzirom da je njegov protivnik izgubio na putu do finala, David je ispao i smjestio se na 20. mjesto u kategoriji.

Drugi predstavnik Hrvatske toga dana bio je naš Alen Fodor u kategoriji do 58 kilograma. U prvoj borbi Alen je pokazao odlično hrvanje i nagovjestio da može daleko dogurati pobjedivši predstavnika Moldavije Gheorghe Avrama s rezultatmo 16-8. Druga borba nije bila toliko bodovno uspješna no Alen je i dalje držao svoju dobru formu hrvanja i s rezultatom od 6- 1 te jednim spretnim ''pokrivanjem'' svladao bjeloruskog protivnika Kuzmenku Ivana. S ove dvije pobjede Alen se plasirao u prvih 8 kadeta u Europi. U trećoj borbi protiv Šveđana čudnog imena, Fazljija Ardit, došlo je do jednog bacanja i neugodne pozicije u parteru gdje se Alen nažalost povrijedio i bio je primoran predati borbu pri rezultatu 2-4 iako je bio tek početak borbe. S obzirom da je Šveđan izgubio sljedeću borbu, Alen je završio svoje natjecanje i zauzeo veliko 8. mjesto u kategoriji. Citirao bih jedan komentar sa našeg službenog fan pagea: kakva šteta, dečko je hrvao kao zmaj, uvjeren sam da bi došao do medalje ... Velike čestitke Alenu na polučenom rezultatu te mu želimo što brži oporavak i povratak na strunjaču!

Treći hrvatski predstavnik bio je Antonio Kamenjašević u kategoriji do 69 kilograma. Antonio u prvoj borbi pobjeđuje predstavnika Moldavije Dodereana s rezultatom 6-1, dok u sljedećem kolu gubi od kasnijeg prvaka Europe, Azerbejdžanca Dedova s vrlo tijesnim rezultatom 3-3. U repasažnim borbama pobjeđuje predstavnika Grčke Cheiletzarisa 12-8 te bjeloruskog predstavnika Lysenku 3-0. Preostaje mu samo još jedna borba, ona za treće mjesto u kojoj ga čeka Ukrajinac Nuraliev. Nažalost Antonio gubi od ukrajinskog predstavnika i mora se zadovoljiti 5. mjestom. Ispred Kluba želim čestitati Antoniu na vrhunskom rezultatu i želim mu još više sreće na budućim velikim natjecanjima.

Posljednji hrvatski predstavnik, Stipo Kopljar nastupio je u kategoriji do 85 kilograma. Stipo je odradio samo jednu borbu koju je izgubio od bjeloruskog predstavnika Barabana 1-6. S obzirom da je Bjelorus ispao do finala naš predstavnik je ispao i završio natjecanje na 14. mjestu.

Dan 2.

Dan drugi (nedjelja, 11.05.) bio je rezerviran za trojicu hrvatskih predstavnika koji nisu imali toliko sreće i uspjeha ko njihovi kolege dan ranije, no krenimo redom.

Prvi od njih bio je naš Filip Vusić u kategoriji do 54 kilograma. Filip je hrvao protiv bjeloruskog predstavnika Hubarević Mikalaia i izgubio 0-9. S obzirom da je Bjelorus izgubio u sljedećem kolu od predstavnika Bugarske, Filip je završio ovo natjecanje na 23. mjestu. Očigledno nije bio Filipov dan te mu želimo više sreće i uspjeha na sljedećem natjecanju.

Drugi hrvatski predstavnik bio je Nenad Jotanović u kategoriji do 63 kilograma koji je izgubio od Gruzijca Tchikaidze 0-8. Naime, kako je Gruzijac prošao u finale a ujedno i postao prvak Europe omogućio je Nenadu daljnje borbe za medalju kroz repasaž. Nažalost Nenad je već u prvoj borbi zaustavljen od predstavnika Švedske, Bica Virgil Alexandera i završio svoje natjecanje na 24. mjestu.

Posljednji naš predstavnik, Tomislav Majić nastupio je u kategoriji do 76 kilograma. Tomislav je imao jednu pobjedu protiv Estonca Leithama (8-0) te poraz protiv Njemca Guenaya (4-7). S obzirom da je Nijemac ispao na putu do finala, Tomislav se morao zadovoljiti isto kao i naš Alen, 8. mjestom i iskreno mu čestitamo na tome.

Na posljetku, u konkurenciji od 32 reprezentacije, ekipno 1. mjesto odnijela je reprezentacija Rusije, 2. mjesto pripalo je Ukrajini, 3. Armeniji dok se naša ovogodišnja kadetska reprezentacija smjestila na 16. mjesto.

Još jednom bih želio čestitati svim našim predstavnicima na dobrim borbama i rezultatima te se nadamo da će sljedeći puta biti još više uspjeha i otići korak dalje!