XXVII UNIVERZIJADA: Lončarić pružio jak otpor

Ivan Lončarić bio je hrvatski predstavnik u hrvanju grčko-rimskim stilom u kategoriji do 55 kg na Univerzijadi u Kazanu. Već u prvom kolu zaustavljen je od Moldavca Ciobanua prekidom borbe u 2. rundi (borba je ukupno trajala 4:19) zbog prevelike razlike u bodovima (više od 6 bodova) .

Rumunj je na kraju otišao do finala što je našem predstavniku omogućilo da kroz repasaž pokuša doći do medalje na ovim igrama. Međutim, na samom početku repasaža Ivan je lagano poražen od Japanca Tanokure prekidom na samom početku druge runde. Tim porazom Ivan je završio svoj nastup na ovim igrama.

Treba istaknuti da su oba borca od kojih je Lončarić izgubio na kraju osvojila medalje. Ciobanu je u finalu poražen nakon samo 1:39 borbe od Rusa Tatarinova čime je zaslužio srebrnu medalju. Japanac Tonokure okitio se broncom svladavši sve svoje protivnike u repasažu.

U konačnom poretku Ivan Lončarić u kategoriji je do 55 kilograma zauzeo 16 mjesto.

Hrvatsku su u Kazanu predstavljala desetorica sportaša u 4 sporta (plivanje, hrvanje, gimnastika i tenis). Najviše nade polagalo se u srebrnog sa Olimpijskih Igara u Pekingu, gimnastičara Filipa Udea. Nakon svog najvećeg uspjeha u karijeri na Igrama u Pekingu 2008, Ude je imao dosta problema sa ozljedama. Na posljednjim Olimpijskim Igrama u Londonu prošle godine, u kvalifikacijama je napravio pogrešku zbog koje nije izborio finale i mogućnost obrane srebrne medalje. Za ove Igre u Kazanu, Ude se posebno pripremio kako bi pokazao da je i dalje u svjetskom vrhu na konju s hvataljkama te kako bi najavio svoju kandidaturu za povratak na pobjedničko postolje na Olimpisjkim Igrama u Riju 2016.

Univerzijada je najveći sportski događaj u ovoj godini, a nakon Olimpijskih Igara to je drugi najveći sportski događaj u svijetu. Otvaranje Univerzijade održalo se na Kazan Areni, a pred više od 45000 gledatelja prošetali su i predstavnici Hrvatske.

Univerzijadu je otvorio predsjednik Rusije Vladimir Putin što najbolje pokazuje kolika je važnost ovog natjecanja za sve, a posebno za Ruse koji će sljedeće godine biti domaćini Zimskih Olimpijskih igara u Sočiju. Ovogodišnja Univerzijada je bila najbrojnija do sada, a nastupilo je preko 10000 sportaša iz cijelog svijeta, a Hrvatska je jedna od 157 zemalja koje imaju svoje predstavnike. Kroz 13 dana sportaši studenti natjecali su se u 27 sportova što je dosad rekordan broj sportova na jednoj Univerzijadi. U raznim disciplinama ukupno će biti podijeljeno 351 komplet medalja.

Last modification: Sat 14 Nov 2015